Jedan, ali vredan za ostanak na tronu – Sloven slavio u Bečeju

Sloven iz Rume je opravdao ulogu favorita i minimalcem od 1:0 savladao ekipu Bečeja u gostima. Strelac jedinog gola bio je Aleksandar Ignjić u 45. minutu.  Bila je to utakmica 16. kola Srpske lige grupa Vojvodina.

Bečej: Milovanov, Ćuk, Peić, Vještica, Vlaisavljević, Tutnjević, Mitić, Milovanović, Vorgučin, Videnović (Kobiljski), Stanić (Šavija). Trener je Dragan Ivanović.
Sloven: Šegavac, Simić, Radović (Stojisavljević), Lukešević (Savinović), Ilić, Perošević (Jandrić), Batalo, Radišić, Marinković (Popović), Aleksić (Protić), Ignjić. Trener je Zoran Vasiljević.
Utakmicu je sudio Nikola Šćepanović iz Kruščića. Kod domaćih žuti karton je dobio Stanić, dok su kod gostiju požuteli Šegavac, Lukešević, Radović, Batalo i Ignjić. Meč je posmatralo oko 200 gledalaca.
U ne baš mnogo kvalitetnoj utakmici Sloven je zasluženo došao do pobede i 3 boda. Gosti su sigurnom igrom u prvom delu uz par propuštenih prilika došli do jednog, ali pobede vrednog gola. Igrao se poslednji minut prvog dela kada je nakon slobodnog udarca sa leve strane, u kaznenom prostoru Bečejaca Lukešević vratio loptu pred gol, sa praktično metar udaljenosti Ignjić glavom poslao loptu u mrežu. Od domaćih u prvom delu ništa nismo videli.
Nastavak susreta je doneo drugačiji pristup ekipe Bečeja. Imao je tim iz grada sa desne obale Tise inicijativu, više loptu u nogama, ali opet praktično ni jednog udarca ka golu Rumljana nije bilo. Ekipa Slovena je u finišu preko Brane Ilića i Vladimira Jandrića imala prilike da duplira prednost, ali napadači gostiju nisu bili precizni. Na kraju je ostalo Bečej 0, Sloven 1.

U narednom 17. kolu Sloven u Rumi dočekuje Jedinstvo iz Stare Pazove, dok će Bečej u goste ekipi OFK Kikinde.
Objavljeno: 03. 03. 2024.