Potisje zagrizlo Jabuku – Prva liga Vojvodine

Prvo kolo nastavka sezone donelo je dobar rukomet u Jabuci. Lider, ekipa Potisja iz Ade je uz dosta muke savladala domaćina, ekipu Jabuke, rezultatom 27:24. Bila je to utakmica 12. kola Prve lige Vojvodine.

Gosti su u prvom delu bili sigurni pa je u 11.minutu bilo 2:8, a u 19.minutu 4:13. Uspeli su domaći da uhvate ritam pa su do kraja poluvremena smanjili zaostatak na 11:15. Jabuka je bolje počela drugo poluvreme pa je serijom od 6:0 za 10 minuta i prvi put povela 16:15. Sudije su u tim momentima pustile grubu igru što je više odgovaralo domaćem sastavu. Ipak kako je odmicalo drugo poluvreme tim iz Ade je predvodjen desnim krilom Radosavljevićem došao do prednosti od nekoliko golova i susret rešio u svoju korist. Na kraju je bilo Jabuka 24, Potisje 27.
Utakmicu je u hali u Jabuci pratilo oko 200 gledalaca. Duel su sudili Dejan Martinović i Branislav Ćirković. Domaći su imali 3 isključenja, a gosti 4. Jabuka je iskoristila sva 3 dosudjena sedmerca, a Potisje 1.
Jabuka: Mitanovski (12 odbrana), Petrovski, Vojislav Vitas 1, Nenad Grujovski 1, Pavić 4, Trajković, Lazar Grujovski, Božidar Vitas 8, Andrevski, Zuvić, Trajkovski 2, Pantović, Ristovski, Stanić, Spasić 8, Vujasinović (1 odbrana). Trener je Dragan Lečić.
Potisje: Živkov (14 odbrana), Karanjac, Hanak, Antonović 3, Stefan Manojlović 5, Farago 1, Juhas, Kiralj, Benak 4, Kenjalo 1, Brojčin, Simić, Boris Manojlović, Radosavljević 11, Kasaš, Kosanović 2. Trener je Aleksandar Petković.
U ostalim mečevima ovog kola postignuti su sledeći rezultati: Jedinstvo – Vojvoda Stepa 29:27, Metalac – Crvena zvezda 30:25, ŽSK – Hercegovina 36:24, Mladost TSK – Slavija 32:28, Banatski Karlovac – Apatin 25:23.

Objavljeno: 04. 03. 2024.